Chodov

Sedm kilometrů západně od Karlových Varů leží nenápadné město Chodov, které však nabízí zajímavé turistické možnosti – především příznivcům aktivní dovolené. Najdete tu celou řadu sportovišť, mezi nimiž vyniká moderní Beach Volleyball Club. Kondici si můžete zlepšovat ve fitness centrech, a pak si dopřát relax v sauně nebo bazénu.

Chodov sice leží v rovinaté krajině, na sever se však táhnou úbočí Krušných hor, kam se vyplatí vydat na výlet. V létě se vypravte k nedaleké vodní nádrži Tatrovce, která nabízí příjemné koupání. Pokud vás láká spíše kulturní program, zavítejte do města v době konání některého z koncertů, plesů, tanečních zábav, estrád či výstav. Anebo si užijte poznávání historických památek: za vidění stojí staré centrum, Mariánský sloup, Boží muka i kostel sv. Vavřince. Smutné dějiny připomíná Památník obětí válek.

Informační centrum Chodov: +420 352 675 300

Beach Volleyball Club Chodov

Víte že…

Víte, že zámek Nelahozeves nedaleko Prahy má otevřeno po celý rok? Na atraktivitě mu neubírá ani fakt, že má dodnes namísto jednoho plánovaného křídla obyčejnou zeď. I šlechtici mívali finanční problémy!