Chodov

Sedm kilometrů západně od Karlových Varů leží nenápadné město Chodov, které však nabízí zajímavé turistické možnosti – především příznivcům aktivní dovolené. Najdete tu celou řadu sportovišť, mezi nimiž vyniká moderní Beach Volleyball Club. Kondici si můžete zlepšovat ve fitness centrech, a pak si dopřát relax v sauně nebo bazénu.

Chodov sice leží v rovinaté krajině, na sever se však táhnou úbočí Krušných hor, kam se vyplatí vydat na výlet. V létě se vypravte k nedaleké vodní nádrži Tatrovce, která nabízí příjemné koupání. Pokud vás láká spíše kulturní program, zavítejte do města v době konání některého z koncertů, plesů, tanečních zábav, estrád či výstav. Anebo si užijte poznávání historických památek: za vidění stojí staré centrum, Mariánský sloup, Boží muka i kostel sv. Vavřince. Smutné dějiny připomíná Památník obětí válek.

Informační centrum Chodov: +420 352 675 300

Beach Volleyball Club Chodov

Víte že…

Víte, že Kamenný dům ve městě Kutná Hora patří k nejvzácnějším gotickým památkám v Čechách a že ho nechal postavit jeden nafoukaný řezník? Jmenoval se Martin Kroupa a kutnohorští horníci z něj měli jenom legraci.