Chomutov

V údolí řeky Chomutovky se rozkládá městečko historickým centrem a hlavně turistickými atraktivitami rozprostřenými v bezprostřední blízkosti. Návštěvu přírodního koupaliště můžete spojit s prohlídkou Zooparku Chomutov, jehož obyvatelé – zástupci euroasijské fauny potěší hlavně rodiny s dětmi.

Zoologická zahrada leží nedaleko Kamencového jezera, kde se dá v létě koupat. K vodním radovánkám slouží také rybník Otvice. Milovníci adrenalinovějších sportů mohou využít vlek pro vodní lyžování. V zimě na svahu kopce Strážiště funguje sjezdová trať s lyžařským vlekem. Z rozhledny na vrcholku se můžete kochat krásným rozhledem do kraje. Vzhledem k poloze Chomutova a blízkosti Krušných hor jsou samozřejmostí cyklotrasy a značené turistické stezky.

Chomutov nabízí několik památek. Neměli byste si nechat ujít procházku po městském náměstí, radnici, jejíž základy jsou až z roku 1605, gotický kostel sv. Kateřiny ze 13. století a novorenesanční kostel Nanebevzetí panny Marie. Romantickou atmosféru dodávají městu domky s podloubími a zámek, u něhož stojí sloup Nejsvětější Trojice z roku 1697.

Informační centrum Chomutov: +420 474 637 460

Víte že…

Víte, že Šediváčkův long ve středisku Deštné v Orlických horách je nejdelší, nejtěžší a nejznámější závod psích spřežení v České republice?