Města a obce

Františkovy lázně

Františkovy lázně

Půvabné Františkovy lázně, rozkládající se asi šest kilometrů severně od Chebu, nevynikají velikostí, ale krásou. Jejich historické centrum je jako zakonzervované v čase. Dýchá z něj atmosféra největší slávy, kterou město zažívalo na přelomu 19. a 20. století. Romantické budovy jsou tak zachovalé, že si tu člověk vážně připadá, jako v minulosti.

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Nejsou to jen léčivé prameny, co Karlovy Vary proslavilo po celém světě. Západočeské město ležící na soutoku Teplé a Ohře, je spojováno s Becherovkou, lázeňskými oplatkami, ceněným porcelánem, speciální vřídelní solí a Mezinárodním filmovým festivalem. Je toho však mnohem víc, proč se sem vyplatí kdykoli v roce zavítat.

Chodov

Chodov

Sedm kilometrů západně od Karlových Varů leží nenápadné město Chodov, které však nabízí zajímavé turistické možnosti – především příznivcům aktivní dovolené. Najdete tu celou řadu sportovišť, mezi nimiž vyniká moderní Beach Volleyball Club. Kondici si můžete zlepšovat ve fitness centrech, a pak si dopřát relax v sauně nebo bazénu.

Ostrov

Ostrov

Výchozím bodem pro letní i zimní rekreaci v Krušných horách je Ostrov, ležící osm kilometrů severovýchodně od Karlových Varů. Je to odsud kousek do oblíbených skiareálů na Božím Daru a na Klínovci. Když zrovna okolní krajina lesů není pod sněhem, vydejte se na pěší nebo cyklovýlet. Nebo zůstaňte v Ostrově, kde je pro návštěvníky také nachystáno mnoho atrakcí.

Jáchymov

Jáchymov

Lázeňské městečko Jáchymov leží severně od Karlových Varů, v podhůří Krušných hor, respektive jejich nejvyšší hory Klínovce. Co by kamenem dohodil je to k nejlepším lyžařským střediskům v regionu a návštěvníky čeká i zajímavé muzeum mincovny či naučná stezka Jáchymovské peklo. Historické centrum je kapitola sama pro sebe.

Chomutov

Chomutov

V údolí řeky Chomutovky se rozkládá městečko historickým centrem a hlavně turistickými atraktivitami rozprostřenými v bezprostřední blízkosti. Návštěvu přírodního koupaliště můžete spojit s prohlídkou Zooparku Chomutov, jehož obyvatelé – zástupci euroasijské fauny potěší hlavně rodiny s dětmi.

Teplice

Teplice

Název „Teplice“ je slovanského původu a dalo by se vyložit jako „místo, kde vyvěrají teplé prameny“. Ne nadarmo je to právě lázeňství, co městu zařídilo slávu a zájem významných osobností. Za navštívení stojí zámek s muzeem i moderní aquapark. Něco do sebe však mají už jen křivolaké uličky v historickém centru.

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem je ideálním výchozím bodem pro turistiku hned ve dvou nádherných regionech: Krušných horách a Českém středohoří s malebně zaoblenými kopečky, tajemnými zříceninami a honosnými zámky. Ve městě samotném je také řada památek a kuriozit: třeba druhá nejšikmější věž v Evropě!

Víte že…

Víte, že Půta Švihovský z největšího vodního hradu v Čechách prý zmizel v pekle? Pevnost, ze které si jej ďábel odnesl, je dnes přístupná veřejnosti. Švihov naleznete nedaleko Plzně.