Ostrov

Výchozím bodem pro letní i zimní rekreaci v Krušných horách je Ostrov, ležící osm kilometrů severovýchodně od Karlových Varů. Je to odsud kousek do oblíbených skiareálů na Božím Daru a na Klínovci. Když zrovna okolní krajina lesů není pod sněhem, vydejte se na pěší nebo cyklovýlet. Nebo zůstaňte v Ostrově, kde je pro návštěvníky také nachystáno mnoho atrakcí.

Historické jádro Ostrova je půvabné a ne nadarmo vyhlášené za městskou památkovou zónu. Za shlédnutí stojí Stará radnice, kostel sv. Michala, zámek s parkem a areál bývalého piaristického kláštera. Dominantou města je kostel sv. Mikuláše, vystavěný ve druhé polovině 18. století v pozdně barokním slohu. Mladší architektonické památky najdete v Novém městě, které vás rázem přenese do 50. let 20. století. Pokud máte rádi kulturu. Vydejte se do Galerie umění v zámeckém parku, nebo shlédněte některou z výstav na Staré radnici. Ostrov je pravidelně dějištěm festivalů netradičního divadla a koncerty hlavně folkové a rockové hudby. Nejmenší potěší dětský filmový festival Oty Hofmana.

Příznivci pohybu ocení fitness centra a bowling kluby. Nejlepší je ale stejně vydat se z Ostrova dál, na výlet. Okolní krajina lesů a rybníků nabízí vyžití všem milovníkům přírody. Zatímco v zimě se dá lyžovat či běžkovat, léto přeje trampům a horolezcům, kteří milují okolní skály. Nedaleko Ostrova se nachází zajímavá přírodní rezervace Třebovské stěny. A pokud dáváte přednost poklidné relaxaci, vydejte se k vodní nádrži Dlouhý rybník, která funguje jako přírodní koupaliště a je u ní k dispozici kemp se zázemím.

Informační centrum Ostrov: +420 351 001 001

Víte že…

Víte, že tragédii z druhé světové války ve městech Lidice a Ležáky dodnes připomínají památníky obětem? Obzvlášť působivé je Muzeum multimediální expozice v Lidicích, kde smutnou historii obce poznáváte prostřednictvím digitální projekce v betonovém bunkru.