Lyžování na Klínovci

SkiAreál Klínovec je největší lyžařský areál v Krušných horách. Najdete tu deset sjezdovek všech možných obtížností, takže si zde zimní dovolenou užijí jak začátečníci, tak ostřílení lyžaři, kterým jen tak nějaký kopeček nestačí. Na Klínovci myslí také na děti a běžkaře.

Návštěvníkům SkiAreálu Klínovec slouží devět vleků a dvě lanové dráhy. Nejmenší se mohou vyblbnout v dětském skiparku – rodiče jistě ocení, že tady je vlek zdarma. Dále je tu U-rampa kategorie Superpippe a snowpark. V areálu se nachází miniareál vhodný pro začátečníky. Středisko nabízí sněhovou garanci modernizovaným systémem umělého zasněžování. Lehké sjezdovky se táhnou v celkové délce 4,3 km, středně těžké 5 km a těžká sjezdovka označená černou barvou měří necelý kilometr. Vyžití zde najdou i běžkaři, pro které je v upraveném stavu udržováno 30 km tratí.

Je zde lyžařská škola, několik půjčoven vybavení a skiservisů. Samozřejmostí jsou hotely, penziony a apartménové domy, restaurace i bufety. Parkoviště s kapacitou pro 500 aut je bezplatné.

Aktuální ceník zde

Kontakty

tel./fax: +420 474 396 236
mobil: +420 731 150 456
e-mail: skiareal@klinovec.cz

Lyžařská škola a půjčovna: +420 474 396 209, +420 725 700 902; klinovec@jpk.cz

Víte že…

Víte, že na místě někdejších Lidic, vyhlazených za druhé světové války, dnes stojí Památník Lidice? Nejpůsobivější je bronzové sousoší dvaaosmdesáti dětí, které zde nalezly smrt.